Proč máme tak málo vědců světového jména?

3. listopad 2014

Největší audioportál na českém internetu

Týden vědy a techniky | Foto: oficiální Facebook Týdne vědy a techniky

Dotknout se vědy nabízí do 15. listopadu Týden vědy a techniky v 500 akcích vědeckého festivalu v ČR. Jak vynalézaví jsou čeští vědci? Jak bádá a komunikuje vědec? Hostem Markéty Ševčíkové ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd Václav Hořejší.

Dotknout se vědy nabízí od soboty do 15. listopadu letošní Týden vědy a techniky. Na programu největšího vědeckého festivalu v České republice je 500 akcí.

Festival tak otevírá dveře do sedmi desítek vědeckých institucí.

Hlavním centrem je budova Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze, kde je 11 interaktivních expozic.

Během 14. ročníku festivalu se letos můžete dozvědět například zajímavosti o vláknových laserech, ochraně stárnoucích malířských děl, budoucích možnostech léčby epilepsie, geneticky modifikovaných potravinách nebo proč mají letadla kulatá okénka.

Jak vynalézaví a proslulí jsou podle vás čeští vědci? Jsou hodně, nebo málo průbojní?

Víte jako daňoví poplatníci, za co se vaše peníze ve vědě utrácejí? A jak bádá a komunikuje dnešní vědec?

Hostem Markéty Ševčíkové byl v pondělí 3. listopadu po 19. hodině ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR Václav Hořejší.

autoři: mše , mva

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.