Proč máme tak málo vědců světového jména?

Dotknout se vědy nabízí do 15. listopadu Týden vědy a techniky v 500 akcích vědeckého festivalu v ČR. Jak vynalézaví jsou čeští vědci? Jak bádá a komunikuje vědec? Hostem Markéty Ševčíkové ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd Václav Hořejší.
Dotknout se vědy nabízí od soboty do 15. listopadu letošní Týden vědy a techniky. Na programu největšího vědeckého festivalu v České republice je 500 akcí.
Festival tak otevírá dveře do sedmi desítek vědeckých institucí.
Hlavním centrem je budova Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze, kde je 11 interaktivních expozic.
Během 14. ročníku festivalu se letos můžete dozvědět například zajímavosti o vláknových laserech, ochraně stárnoucích malířských děl, budoucích možnostech léčby epilepsie, geneticky modifikovaných potravinách nebo proč mají letadla kulatá okénka.
Jak vynalézaví a proslulí jsou podle vás čeští vědci? Jsou hodně, nebo málo průbojní?
Víte jako daňoví poplatníci, za co se vaše peníze ve vědě utrácejí? A jak bádá a komunikuje dnešní vědec?
Hostem Markéty Ševčíkové byl v pondělí 3. listopadu po 19. hodině ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR Václav Hořejší.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.