Zachraňuje slepice před smrtí. Aby byly užitečné jinde
Slepice z vajíčkových velkochovů míří po roce a půl na porážku. A Petr Dobrý jim pomáhá zajistit dalších až osm let života. Je spoluautorem projektu Slepice v nouzi.
Slepice ve velkochovech jsou po roce a půl vysílené a nestíhají už plnit normy produkce vajec. V továrnách na vejce pak putují na porážku – pokud nepřijde Petr Dobrý a nevykoupí je.

Projekt, který popsal, vypadá jako šílenost. Ale zájem je stále větší.
Slepice, které vykoupí, předá dalším lidem, ti je vypustí na dvorek – a často zbídačené slepice se dostanou poprvé na slunce, ochutnají žížaly či zelenou trávu. A začnou opět snášet.
„Ty slepičky na mne zbyly,“ vysvětluje Petr Dobrý s úsměvem svou motivaci. Mnozí jeho kamarádi se věnují dalším zvířatům. Proto našel inspiraci v Anglii a odstartoval projekt Slepice v nouzi.
Slepice totiž mohou žít až dalších deset let. A snášet dál vajíčka. Zarostou jim oškubané krky, dorůstá peří a mění se zpět k „tradičním“ domácím ptákům. A autor projektu pak dostává dopisy o tom, jak se mění.
Mohou se popelit, běhat po zahradě, hrabat. „Příběhy, jak se stávají sebevědomé slepice,“ vystihuje Petr Dobrý obsah dopisů, které dostává.

E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.