Mrtvá šelma vypráví o vraždě v táborském muzeu
Kláru Smolíkovou známe jako autorku hlavně dětských knížek, které většinou doprovázel svými obrázky Jan Smolík. Teď se ale pustila do jiného žánru. S Jiřím Walkerem Procházkou napsala detektivku Mrtvá šelma. Ta je určená dospělým čtenářům a určitě bude zajímat všechny milovníky Tábora.
Příběh se totiž odehrává v táborském muzeu. Jak s ním souvisí přepadení, vraždy, krádeže a další záhady, jichž stále přibývá? „Jedná se o fiktivní příběh, ale historické reálie, informace o městě jsou reálné a vědecky ověřené,“ říká Klára Smolková.
Psát román ve dvojici bylo podle ní poměrně náročné, i když to autoři ze začátku nečekali. „Pro knihu jsme zvolili formu, kdy se střídá vyprávění dvou hrdinů v ich-formě. Znamenalo to ale, že jsme si museli texty mezi sebou neustále vyměňovat a doplňovat,“ popisuje.
Hlavními hrdiny jsou muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba. „Často si lidé myslí, že já jsem napsala tu část knihy z ženského pohledu a můj partner tu z mužského pohledu, ale není tak. Na všem jsme pracovali společně,“ dodala Klára Smolíková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Abolice se ke stíhaným vojákům ještě nedostala. Pavel měl obžalobu v ruce, proces se ještě konat může
-
Nedostatek raket i změna ruské taktiky. Ukrajinská protivzdušná obrana se ocitá pod stále větším tlakem
-
Hitler s tím nezačal a Kanye West možná jen provokuje. Může být rasista úplně každý?
-
Obracet zápas proti takovému soupeři je těžké, uznal Beránek kvalitu Švédů. Mrzí ho zbytečné chyby a fauly