V Dismaňáku jsme ji pro rezervovanější povahu mohli vidět spíše v menších rolích, v životě mnoha lidí ale dnes Olga Bierhanzlová hraje roli naprosto zásadní.
V lednu 2025 uplynulo 80 let od tragické smrti spisovatele, novináře a humoristy Karla Poláčka. My vám chceme tohoto významného rychnovského rodáka připomenout.
Pořad Kalendárium můžete nyní poslouchat na novém audioportále Českého rozhlasu www.mujrozhlas.cz.
Hranická propast je nejhlubší propastí v Česku a nejhlubší zatopenou sladkovodní propastí světa. Posledním ověřeným údajem je hloubka 519,5 metru.
Po 2. světové válce byly z Československa nuceně vysídleny tři miliony Němců. Museli tady zachat nejen své domy a podniky, ale také předky.
V žateckém domově pro seniory v sobotu tvořili brožuru o historii této sociální služby ve městě.
Klášterní knihovna v Oseku slaví 300. výročí svého vzniku. Historik Jiří Wolf se ponořil do archivů. Rukopisy a dějiny knihovny zveřejnil v knize MANUSCRIPTA OSSECENSIA.
Zajímáte se o historii a jste z Nového Města nad Metují? Pokud ano, máme pro vás tip na výstavu fotografií. Ta nabízí možnost se podrobněji seznámit s dějinami Romů.
Před půlnocí 27. února 2015 byl u moskevského Kremlu několika ranami do hlavy a zad zastřelen Boris Němcov. Vědec, který se po pádu sovětského režimu pustil do politiky.
„O tom pánu a králi Ferdinandovi když se roznesla pověst, kterak jest horlivý milovník spravedlnosti, maje křivdu v nenávisti, mnohým Čechům těžko bylo o něm slyšeti.“
Letos uplynulo 300 let od narození Davida Bechera, významného lékaře, balneologa a chemika, jehož zásadní přínos k rozvoji karlovarského lázeňství zanechal trvalý odkaz.
Říká, že dělá architekturu z vášně. Proslul desítkami realizací u nás i v zahraničí. Stanislav Fiala je považován za jednoho z nejlepších českých tvůrců originálního světa.
Kromě běžných hřbitovů se v jihočeské krajině můžeme setkat i s pozůstatky takzvaných kerchovíčků. Jednalo se o provizorní hřbitůvky z dob, kdy řádily nakažlivé nemoci.
Nejmladší z pražských synagog se nazývá Jeruzalémská, i když v prvních letech své existence nesla jméno Jubilejní synagoga císaře Františka Josefa I.
Tajemství, záhady a senzace... Jací ale doopravdy byli čeští svobodní zednáři?
Sankt Joachimsthal... Ano, takto se jmenovalo město, které rychlostí svého vzniku a růstu si zaslouží místo v Guinessově knize rekordů.