Probereme hady z naší přírody s opravdovým "haďákem". Povíme si, jak žijí, proč je máme chránit a vážit si každého setkání s nimi.
Dagmar Honsová předpovídá letošní léto jako teplotně nadprůměrné. „Vlny veder už budou k českému létu patřit, není to žádná novinka,“ říká v pořadu Alex a host.
Na řadě míst v ostravské zoo už rozkvétají keře rododendronů a azalek. V celém areálu jich roste na 8000 exemplářů. První komentovaná prohlídka proběhne v úterý 29. dubna.
Dobrovolníci ze Slezské ornitologické společnosti v těchto týdnech vyrážejí na pole. Hledají tam hnízda čejek chocholatých, kterých za poslední léta dramaticky ubylo.
Zebry, žirafy, ale i nenápadní vakorejci. To vše má na starosti chovatel Marek Dohn v jihlavské zoologické zahradě.
O Třemešských rybnících jsou zmínky v listinách už v roce 1420 a patří tak k nejstarším na Moravě. Jsou doslova rájem pro chráněné vodní a mokřadní živočichy.
Tentokrát společně s chovatelem Jaroslavem Staňkem nahlédneme do života hadů, gekončíků a varanů.
Hostem Dobrého dopoledne byla Ing. Eva Stoklásková Hegerová, která se věnuje tvorbě ekologických zahrad. V rámci Dne Země jste ji mohli potkat na náměstí v Jihlavě.
Vědci z Masarykovy univerzity jsou součástí mezinárodního týmu pro výzkum ustupujících ledovců na severní polokouli. Jeho součástí je také glaciolog Jan Kavan.
Špatnou situaci z předchozích horkých letních měsíců prohloubila letošní zima a suchý začátek roku. Podle ochránců přírody časem borovice z této oblasti úplně vymizí.
Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.
Tyto zajímavé ptáky chová Jaroslav už od mládí. Je to náročný koníček? Jak se takový holub připravuje na závody a může letět, kam chce majitel?
Následky mírné zimy a nedostatku deště trápí lesníky na Bruntálsku. Stromům sucho neprospívá. Jde hlavně o smrky, které nemají hluboké kořeny.
Řeč je o emisích metanu z průmyslových zařízení hlavně v uhelné, plynové a ropné energetice. Téma pro klimatického zpravodaje Jana Kalibu.
Za chovatelskou senzaci světového formátu se považuje rozmnožování varanů komodských v pražské zoo. Proslulá zoo v anglickém Chesteru odchovala zatím jen šest mláďat.
Současnost ovládají dva výrazné trendy: prudký rozvoj AI nástrojů a dekarbonizace. Rozvoj AI nezastavíme, snižovat její uhlíkovou stopu musíme u zdroje energie.
Padesát středoškolských studentů z Jičína a z Hradce Králové vysázelo v Prachovských skalách nové stromy. Zalesňovali lokalitu poškozenou kůrovcem.
Pro druhy, jejichž životním prostorem jsou města, se mění zdroje nebezpečí i způsob, jak o sobě dávají vědět. Jak ošetřit skleněné plochy, aby pro ptactvo byly bezpečné?