Vždy, když máme s Dedivadlem hrát představení na nějakém novém místě, dostanu od organizátorů dotaz: „Co pro vás máme připravit?“ Moje odpověď je v podstatě stejná: „Stůl.“
Bylo by zajímavé vědět, o jaké voliče teď vlastně Andrej Babiš usiluje. O nějaké nové, stále nerozhodnuté, usilovat musí, protože mu preference nerostou.
Evropa s Amerikou k sobě teď zrovna nejvřelejší vztah nemají. Jestli se ale na něčem lídři obou kontinentů shodnou, je to obava z velikosti a síly technologických obrů.
Jeden z největších zážitků mé poslední ukrajinské cesty před několika týdny byla návštěva zdejší samoobsluhy. I čtvrtý rok války jsou tu ceny nižší než v Česku.
Všimla jsem si zajímavého detailu, že k vyvolání záchvatu u některé kategorie občanů v České republice stačí vyslovit slovo „Ukrajina“.
Agentura STEM zjišťovala, jakých hrozeb pro náš stát se Češi bojí nejvíce. Hlavními strašáky jsou islámský fundamentalismus, terorismus a mezinárodní organizovaný zločin.
Koho chce Babiš útoky na českou muniční iniciativu oslovit, Závislost na nenávisti, Pokračujme v dovozu potravin z Ukrajiny, Jak titáni řeší, jak zůstat titány
„Většinu knih dnes nekupuju, ale dostávám,“ říká Vladimír Merta. „Jde tedy spíš o profil mých přátel. Darované knihy nikdy nevyhazuju,“ svěřuje se Vladimír Merta.
Kapela Hugo a já má nové album s práskavým názvem Revolver. Najdete na něm osm písniček, které nevšedně obohacují žánr nekonformního folku.
Tchaj-wan se chystá na válku. Ne proto, že by ji chtěl, ale aby jí zabránil, nebo obstál. Proto má za sebou největší vojenské, ale také civilní cvičení ve svých dějinách.
V Ústavě Ruské federace je odstavec 5 článku 29, který praví: „Cenzura se zakazuje.“ Přesto má být ruská cenzura ještě tužší než je teď. Jak je to možné?
Návrh nového rozpočtu Unie na léta 2028 až 2034 je odvážný. Pokud by byl schválený, znamenal by významný rozchod s dosavadní praxí.
EK navrhla odvážný rozpočet. Dusno kolem Tchaj-wanu. Cenzura v Rusku je zakázána, ale musí být ještě tužší. Koho chce Babiš útoky na českou muniční iniciativu oslovit?
Evropská komise ve středu představila první návrh nového sedmiletého rozpočtu na roky 2028–2034 v objemu dvou bilionů eur. Teď se čekají dvouletá tvrdá vyjednávání.
Měla jsem vernisáž v kostele v Hradci Králové. „Konečně jsme zprovoznili naše nové zvony, chceš se podívat? Máte toho dost společnýho“, řekl mi farář. „Jakože jsem dutá?“
Není nad to, když se práce daří. Ovšem hodně záleží na tom, o jakou práci jde. A protože toto je Krimipříběhu, je asi jasné, o jakou práci půjde.
Architektura je obrazem doby. Veřejný prostor je obrazem lidí. Kdo nás vidí, když jsme v něm? Možná kamerový systém, možná jen další lidi. Máme o to veřejné zájem, nebo ne?
Dštít oheň a síru na Evropskou unii není tentokrát jen obvyklou léčkou populistů na voliče. Je to vzhledem k situaci ve světě balancování na ledě.