Největší radostí sportovce v zimě je jízda na lyžích. K potěšení z lyžování patří dostatek sněhu, modré nebe a co nejméně lyžařů kolem sebe. Pocit volnosti.
Vědci dnes usilovně hledají cosi jako perpetuum mobile mládí. Já se domnívám, že víc než délka života, či věčné mládí, je důležité, jak je prožitý...
Viceprezident USA J. D. Vance pronesl na paříském summitu o AI projev, za který mu teď mnozí lidé, řadící se hlavně k pravici, tleskají. Dotkl se i tématu svobody projevu.
V Orwellově románu 1984 je postava Goldsteina, který podle Strany organizuje rozvratnou protilidovou činnost. Dnešní politici se sklony k autoritářství jsou pilnými žáky.
Mohlo by se asi žertovat, že Piráti krátce po té, co u nich oslabilo názorové křídlo s občasnou sympatií ke komunistickým myšlenkám, rozhodují o volebním lídrovi ve Zlíně.
Ve veřejném mínění převládal názor, že systém demokracie v USA je tak robustní, že ani Trump nenastolí autokratický režim. Ukazuje se ale, že demokracie v USA v krizi je.
Kdo bude bránit demokracii?; Piráti s logickým volebním lídrem; Andrej Babiš už hledá vnitřní nepřátele; Alpy pod tlakem klimatické změny; Člověk není robot
Nabídnu pro mnohé včetně mě překvapivý údaj: 34 procent domácností v Praze nemá auto. Na síti X to napsal Libor Dušek, ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV).
Konec jednání SOCDEM o spolupráci se Stačilo! má řadu aspektů a tématem může být i propad hlasů stran, které nepřekročí pětiprocentní hranici. To může ovlivnit vyjednávání.
Sedmdesát procent lidí považuje spánek za jednu z největších životních radostí. Vyplývá to z velkého průzkumu, který si u agentury Globe Scan zadala IKEA.
Čekalo se, že viceprezident JD Vance na Mnichovské konferenci naznačí, jak to Trumpova administrativa myslí s jednáním o míru na Ukrajině a jakou roli může sehrát Evropa.
Vanceovo mnichovské kárání Evropy; Fenomén propadlých hlasů může opět ovlivnit volby; V Praze nemá auto 34 procent domácností, ale vypadá to tu, jako by je mělo 150 procent
Už se vám stalo, že musíte zatahovat pupek? Jestli je vaše odpověď ano, nic si z toho nedělejte a řekněte si: Ale to nevadí! Přesně to by vám totiž poradil Jiří Krhut.
Spojenými státy se žene vlna změn, přinejmenším některé jsou kontroverzní. A přesto jim v Republikánské straně klade jen málokdo odpor. Někdo se ale přece jen najde.
Zdá se, že srbskou společností už hodně dlouhou dobu cloumá nespokojenost. Vučičův stát neskýtá o moc víc svobod než neblaze proslulého Slobodana Miloševiče.
U nás se to stát nemůže, tak se jmenuje román amerického spisovatele Sinclaira Lewise z roku 1935, ze kterého teď, 90 let od jeho vydání, děsivě mrazí.
Zaměstnanci mateřské školy z vesnice Jeršovka na ruské síti VKontakte hrdě oznámili, že nastudovali loutkové představení s názvem Koblížek jde na vojnu.
Rozpad Západu. Dvě zmužilé ženy proti Donaldu Trumpovi. Koblížek s kvérem, vnucovaný hrdina ruských dětí. Lithium vyhrává nad demokracií.