Mou prací, ale i zábavou je natáčení Příběhů z Vysočiny. Jsou to příběhy o historii, ale i současnosti vesnic, vesniček a obcí v našem kraji a také o osudech lidí v nich. Neřekli byste, jak zajímavé životy lidé na Vysočině vedli a vedou a stále je co dalšího objevovat. Milým bonusem mé práce je to, že svůj kraj a rodiště stále více poznávám.
Mé příspěvky se také pravidelně objevují v pořadech Výlety a Hobby magazín, které všechny regionální stanice Českého rozhlasu vysílají o víkendu. Zvu vás v nich na zajímavá místa našeho kraje a natáčím rozhovory s chovateli a zahrádkáři. V neposlední řadě si také povídám s dětmi v mateřských školách a připravuji pro vás Makovičky.
A co dělám, když nedržím v ruce mikrofon? Na kole nebo s hůlkami v rukou vyrážím do přírody. Mým věrným souputníkem je knížka, v poslední době ta elektronická.
Všechny články
-
Díky Bokashi kompostéru proměníte odpad z kuchyně na humus a hnojivo
Kompost, to už nemusí být jen hromada zahradního odpadu někde v rohu u plotu. Můžete ho mít i doma v kuchyni, a výsledkem si pohnojit třeba kytky v truhlících na balkóně.
-
V želivské klášterní knihovně stojí vzácné svazky na policích z betonu a oceli
Želivský klášter ukrývá v prostorách, kam má veřejnost přístup jen výjimečně, barokní poklad - klášterní knihovnu zdobenou množstvím fresek po náročné rekonstrukci.
-
Víkendové tipy na květen: Svatojánská pouť a studentský Majáles
Květnové tipy na víkend
-
Na hornické naučné stezce v Jihlavě si sami můžete zkusit načerpat vodu dřevěnou pumpou
Jihlava, krajské město Vysočiny, bylo známé těžbou stříbra ještě před Kutnou Horou. I když od té doby uplynulo mnoho let, jsou pozůstatky dolování v krajině dodnes patrné.
-
V prosinci 1944 havaroval u Polné americký bombardér. Jako zázrakem všichni přežili
Na sklonku roku 1944 havaroval poblíž Polné americký bombardér. Jako zázrakem všichni přežili a po válce se vrátili domů.
-
Poslední českou veřejnou popravu viděli lidé před sedmdesáti...
Třináctého září 1946 byl v českých zemích naposledy veřejně popraven člověk. Stalo se to na okraji Třeště na Jihlavsku.
-
Vzpomínky na vraždu otce těsně před koncem druhé světové války jsou živé i po osmdesáti letech
Majetek, závist, jiné názory - to jsou i dnes důvody nesvárů v obcích. A když se to děje v dramatické době druhé světové války, není daleko k tragédiím.
-
Rybářská stráž může přeměřit rybu i zkontrolovat návnadu. Prokazuje se průkazem a odznakem
Rybaření má svá pravidla a každý rybář musí dodržovat rybářský řád. Na jeho plnění dohlíží rybářská stráž. Její členové pravidelně vyrážejí do revírů. Co vše kontrolují?
-
Z nucených prací se Ladislav Hladík dostal domů posledním vlakem. Byli v něm němečtí vystěhovalci
Před šesti lety jsme natočili rozhovor s Ladislavem Hladíkem z Přibyslavi. Vzpomínal na válečná léta a také na práci pro německou armádu.
-
Alej československých parašutistů připomíná hrdiny druhé světové války. Začíná u Střížova
Ze Střížova vede polní cesta, kterou si lidé zkracovali cestu na nádraží. Dnes ji lemuje lipová alej, která připomíná desítky parašutistů z druhé světové války.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »