Příprava kvantových teček ve Fyzikálním ústavu
Čeští fyzikové mají dlouho tradici v přípravě polovodičů – a úspěšně se zapojují i do hledání nových materiálů pro ně i do využívání vysoce moderních metod jejich přípravy.
Ve Fyzikálním ústavu Akademie věd se už dlouhá desetiletí zabývají přípravou polovodičů s výrazně lepšími užitnými vlastnostmi, než mají ty stávající. Úspěšně se zapojují i do hledání nových materiálů i do využívání vysoce moderních metod pro přípravu polovodičů.
Začali dokonce budovat špičkovou laboratoř pro výzkum a výrobu vysoce odolných nitridových polovodičů, které se používají nyní například v elektronice. Vědci jim ale předpovídají daleko širší využití.
Nejposlouchanější
-
Jan Zábrana: Psovod Gerža. Jak se z člověka stává stvůra
-
Pianistka hrající jen na černých klávesách. Slavný román Elfriede Jelinekové
-
Petr Zelenka: Extáze. Příběh věnovaný všem upřímným rockovým kapelám let osmdesátých
-
William Shakespeare: Bouře. Úchvatná marnost lidského života v geniálním překladu Martina Hilského
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.