Začínající Týden mozku se zaměří i na bolest
Jedním z témat, s nimiž odborníci seznamují veřejnost v rámci právě probíhajícího „Týdne mozku“ je výzkum podstaty bolesti a možnosti její léčby.
Dnes začíná Týden mozku, v jehož rámci už tradičně neurovědci a další odborníci v Evropě i v USA seznamují širokou veřejnost s novými poznatky získanými při výzkumu fungování mozku, jeho poškození, chorob i možností léčby – ale také třeba při výzkumu a léčení bolesti.
Stalo se už tradicí, že vědci v Evropě i v USA, kteří se věnují výzkumu fungování mozku, jeho poškození, chorob i možnostmi léčby, ale také pokroku v oblasti regenerativní medicíny a psychiatrie, seznamují v březnu širokou veřejnost s novými poznatky, které ve svých oborech získali.
Už po 16. se k této akci nazvané „Týden mozku“ připojuje i Česká republika. Na jeho organizaci se podílejí mimo jiné Ústav experimentální medicíny Akademie věd, Česká společnost pro neurovědy, ale připojují se i další organizace a společnosti, jejichž badatelé se intenzivně zabývají mimo jiné využitím kmenových buněk pro léčení onemocnění mozku, přenosem sluchových informací, nebo výzkumem bolesti.
Nejposlouchanější
-
Nepříjemná ústřice. Josef Kemr a Stella Zázvorková v komedii o nečekaném vyústění služební cesty
-
Deník zloděje. Autobiografický příběh padlého anděla Jeana Geneta
-
Peter Karvaš: Sedm svědků. Detektivka ve hvězdném obsazení otevírá otázky po občanské odpovědnosti
-
Molière: Misantrop. Komedie o tom, jak je těžké mít rád lidi
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.