Tři z Trafačky / Michal Cimala, Jan Kaláb, Jakub Nepraš

10. prosinec 2012

Alternativní kulturní centrum současného umění Trafačka v Praze-Vysočanech se stalo zejména mezi mladými umělci pojmem. A tak není divu, že po umělcích s tímto původně industriálním prostorem spojených, sahají i kamenné galerie.

Tak je tomu i v případě výstavy „Tři z Trafačky“, která byla začátkem prosince otevřena v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem. Jejími protagonisty jsou tři dnes už všeobecně známí a uznávaní umělci – Michal Cimala, Jan Kaláb a Jakub Nepraš.

Na to, jaké postavení si „Trafačka“ za dobu své pětileté existence vydobyla na mladé české výtvarné scéně, se Karel Oujezdská zeptal kurátorky výstavy Magdaleny Deverové z roudnické Galerie moderního umění.

O výstavě „Tři z Trafačky / Michal Cimala, Jan Kaláb, Jakub Nepraš“ hovoří kurátorka Magdalena Deverová.

Výstavu „Tři z Trafačky / Michal Cimala, Jan Kaláb, Jakub Nepraš“ si můžete v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem prohlédnout do 27. ledna.

Stejnou dobu je v roudnické galerii otevřena i výstava jednoho obrazu, zabývající se otazníky kolem mariánského obrazu z kostela Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem.