Výstava a reprezentativní monografie malíře Jana Baucha
Pouze do soboty 29. září je v Galerii Art Praha na Staroměstském náměstí v Praze otevřena výstava 45 vynikajících obrazů velkého českého malíře 20. století – Jana Baucha, který žil v letech 1898 až 1995.
Výstava byla připravena při příležitosti křtu reprezentativní monografie „Jan Bauch – velikán české a evropské malby“, jejímiž autory jsou historici umění Rea Michalová a autor eseje Peter Kováč. Monografii o rozsahu 408 stran na křídovém papíru a obsahující na 300 reprodukcí včetně 18 výklopů s detaily, vybavenou zasvěcenými texty vydala Galerie Art Praha.
Jejího zakladatele, sběratele umění a galeristu Vladimíra Neuberta si pozval k mikrofonu Karel Oujezdský.
S galeristou a sběratelem umění Vladimírem Neubertem a s autory reprezentativní monografie „Jan Bauch – velikán české a evropské malby“ – historiky umění Reou Michalovou a Peterem Kováčem mluví Karel Oujezdský.
Nejposlouchanější
-
Marcel Proust: Swannova láska. O ničivé síle lásky, žárlivosti a touhy po společenském postavení
-
Gaius Suetonius Tranquillus: Životopisy císařů. Náhled nejen do soukromí římských vládců
-
Georges Rodenbach: Mrtvé Bruggy. Mistrovská novela belgického autora
-
Josef Pohl: Kdo je mým soudcem? Jiří Holý v roli muže, který čelí vlastnímu rozsudku