Ostravští strážníci začali označovat invalidní vozíky. Jde o ochranu před krádežemi
Vozíčkáři a maminky postižených dětí teď mohou být o něco klidnější. Ostravští strážníci totiž jako první v Česku nabízejí označení pomůcek pro handicapované syntetickou DNA. Více prozradí strážníci Jana Koběrská a Jaromír Kolařík. Provází Iva Piskalová.
Vozíčkáři nebo maminky postižených dětí, teď mohou být o něco klidnější. Ostravští strážníci totiž jako první v Česku nabízejí označení těchto pomůcek pro handicapované syntetickou DNA.
Nechali se inspirovat podobným značením jízdních kol, která se často stávají kořistí zlodějů. A teď proto začali označovat invalidní vozíky, ale i schodolezy nebo handbiky. Pokud pomůcky pro handicapované někdo ukradne, snáz se tak dostanou k majiteli.
Vozíky nebo třeba kočárky upravené pro postižené děti zloději kradou podle statistik hlavně z nemocnic nebo chodeb panelových domů. Jejich cena se pohybuje v desítkách tisíc korun. Zisk pro zloděje ale bývá zanedbatelný.
Více se dozvíte z rozhovoru s ostravskými strážníky Janou Koběrskou a Jaromírem Kolaříkem. Rozhovor si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned pod titulkem). Tento i další díly pořadu pak najdete v iRadiu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.