Má jedinečný tvar čtyřlístku a patří k nejhezčím historickým místům ve Fulneku

Má jedinečný tvar čtyřlístku a patří k nejhezčím historickým místům ve Fulneku. Místo, kam vás zveme, je bývalý hřbitov v sousedství někdejšího kláštera kapucínů. Vévodí mu kaple a najdete tam taky zachovalou kostnici. Připravila Petra Štrymplová.
Místo na Novojičínsku, kam vás zveme, je bývalý hřbitov v těsném sousedství někdejšího kláštera kapucínů. Vévodí mu kaple svatého Rocha a najdete tam taky zachovalou kostnici.
Leží na návrší za Husím potokem a v jeho těsné blízkosti najdete kapucínský kostel svatého Josefa. Bývalý hřbitov ve Fulneku na Novojičínsku je dnes opravený do podoby parčíku, stopy pohřebiště tam ovšem najdete. Kromě hřbitovních staveb třeba taky několik dochovaných náhrobků.
„Kaple je jednou z významných kulturních památek, které vznikly v době pobělohorské. V roce 1632 nechal kapli postavit Václav Bruntálský z Vrbna, který v tehdejší době získal fulnecké panství jako konfiskát po Janu II. Skrbenském z Hřiště,“ říká místní historik Josef Pavlíček.
V záznamu magazínu Křížem krajem se od našeho průvodce Josefa Pavlíčka se více dozvíme také o kostnici, která se dochovala. Slovo má i Pavlína Ambrosch, propagátorka turistické oblasti. Více viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.