Vánoce: letos letí růžová, do USA vyvážíme chobotnice
Do Vánoc zbývá měsíc a půl, ve výrobně vánočních ozdob v Horním Bradle se ale už chystají na Vánoce 2015! Barevné koule a baňky nejrůznějších tvarů odtamtud putují do celého světa.
Pokud si letos na stromeček pořídíte růžové vánoční ozdoby, budete „in“. Módním trendem letošních Vánoc budou prý ale i další pastelové barvy. A kombinacím se navíc meze nekladou.
Na růžový stromek zelená chobotnice
Spojené státy americké zůstávají u tradičních barev – zelené červené a bílé. Víte ale, že na tamní stromečky putují české zelené chobotnice anebo velké špice? Ve Švýcarsku zase stromky ozdobí české kosatky nebo lachtani.
Tyto, pro český trh netradiční ozdoby, vznikají ve výrobně vánočních ozdob v Horním Bradle. Specializuje se výhradně na tradiční ruční výrobu skleněných vánočních ozdob. Ty putují do desítek zemí světa, a to ve stovkách barevných odstínů a několika efektech.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bradáčová se chce zaměřit na dětskou kriminalitu. Roste agresivita i počet nejzávažnějších trestných činů
-
Prokop: Ženy chtějí pracovat, ale často nemůžou. Kvůli péči o děti či rodiče je systém penalizuje
-
Tottenham ve finále Evropské ligy zdolal Manchester United a slaví první trofej po 17 letech
-
Smutný konec pro těžce zraněného ředitele dopravní policie, vedení sboru ho muselo propustit