Český rozhlas Plus se stěhuje ze středních vln. Od ledna nás naladíte na VKV
Posloucháte Český rozhlas Plus na středních vlnách? Pak se připravte na novoroční stěhování. Abyste nás naladili i po 5. lednu 2016, budete si muset přeladit rádio.
Už dnes naladíte stanici Plus na většině našeho území na velmi krátkých vlnách VKV neboli FM, a to 24 hodin denně. S novým rokem teď přichází druhá fáze našeho a vašeho rozhlasového stěhování. 5. ledna opustí Plus střední vlny a definitivně se přesune na FM frekvence.
Jedinou výjimkou je Ostravsko. Tam si Plus i nadále pustíte vždy od 16 do 24 hodin na středních vlnách, jak jste byli zvyklí doteď – konkrétně na frekvenci 639 kHz.
Jak a kam přeladit? Návod
Posluchači, kterých se stěhování ze středních vln týká, se samozřejmě nemusejí bát. O Český rozhlas Plus rozhodně nepřijdou. Máme hned několik tipů, jak postupovat.
Jak a kam přeladit? Podívejte se.
Ten nejjednodušší zní: zkontrolujte, zda váš rozhlasový přijímač umí přijímat i velmi krátké vlny – tedy VKV neboli FM. Pokud ano, pak stačí přeladit na jinou frekvenci.
Stanici Plus kromě toho na celém našem území naladíte digitálně. Jediné, co k tomu potřebujete, je digitální televizor nebo digitální rozhlasový přijímač. Vysílání všech stanic Českého rozhlasu v systému DVB-T naladíte před nebo za televizními programy a také v systému DAB. A poslouchat nás samozřejmě můžete i přes internet na počítači nebo na mobilních aplikacích Český rozhlas iRadio.
Pokračujeme v posilování FM sítě
Na závěr ještě dobrá zpráva. Český rozhlas Plus a jeho posluchači dostanou v prvním čtvrtletí roku 2016 dva nové vysílače v západních Čechách. Koncem února 2016 nás v Chebu a okolí naladíte na frekvenci 94,1 FM a v Karlových Varech a okolí na frekvenci 97,8 FM.
Kde všude nás naladíte na FM? Podívejte se:

Vysílače a FM frekvence Českého rozhlasu Plus:

E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.