Najít vhodné umístění pro velké kočkovité šelmy z nepovolených chovů bývá obtížné a zahrady často nemají volné kapacity.
„Norování jeden ze způsobů lovu, jak regulovat populaci lišek,“ říká v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus šéf Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota.
Pracovníci pražské zoo vypustili do volné přírody další kriticky ohrožené karasy obecné. Tentokrát do michelské retenční nádrže, snaží se tak zabránit vyhynutí.
V Ústeckém kraji se můžete čím dál častěji setkat s mývalem severním. Tento invazní zvířecí druh se do Česka dostal ze zrušených kožešinových farem ze severu Evropy.
Vědec Václav Smil píše knihy převážně o energetice a životním prostředí. Ta, která nás zajímá, vzbudila ve světě velký ohlas – zaujala prý Marka Zuckerberga i Billa Gatese.
Drábské světničky v Příhrazských skalách v Českém ráji začnou opravovat. Kolem pískovcových skal povedou chodníky, bude tam nové zábradlí i schodiště na hrad.
V chráněné krajinné oblasti České středohoří přibývá nelegálních vjezdů aut a čtyřkolek. Ty jsou přitom v chráněných oblastech zakázané.
Všechno to začalo novinovým článkem v Canberrských Timesech v roce 1985. Pisatel navrhoval výrazně zvýšit počet letů startujících z melbournského letiště.
Hejna temně bzučících chroustků letních obtěžují majitele zahrad. Populace těchto brouků je letos aktivnější než v minulých letech. Lidé si jich všimnou hlavně za soumraku.
Tropy nahradilo ochlazení a bouřky, které mají v rádu dnů zesílit. „Pro východní části republiky bude platit výstraha s nejvyšším stupněm varování,“ říká meteorolog Žák.
V Bobří soutěsce u Verneřic začalo po letech vyklízení popadaných stromů z koryta potoka. Lesníci k práci využívají těžkou techniku včetně speciálního kráčejícího bagru.
Steve Lichtag se jako první ponořil k velkému bílému žralokovi bez ochranné klece. Jeho filmy jsou známé po celém světě. Začínal ale jako herec v komedii Holky z porcelánu.
Stále častěji se zvěř z hor stahuje do okrajových částí vesnic a měst. To má za následek častější střety s člověkem i škody na lidském majetku.
Naším hostem je tentokrát Stanislav Chvapil, vedoucí skupiny pro výzkum čápů v Česku a na Slovensku, který už přes 40 let kroužkuje čapí mláďata.
Fialová, oranžová, žlutá, hnědá i šedá – všemi těmito barvami hrají vietnamští gekoni. V době páření je jejich zbarvení ještě výraznější.
Nová, a zřejmě poslední kniha známého britského přírodovědce a dokumentaristy, který už přes šedesát let s velkým zápalem představuje přírodní krásy světa.
Plumlovská přehrada je jedním z nejvyhledávanějších míst pro rekreaci na Prostějovsku. Její hlavní funkcí je ale regulace povodňových průtoků na řece Hloučele.
Se zoologem Pavlem Bendou si povídáme o vážkách. V České republice bylo pozorováno zhruba 70 druhů těchto živočichů. Dobrou lokalitou pro ně jsou i Labské pískovce.