V africkém pavilonu se kromě známých žiraf a dříve zmíněných dikdiků můžeme setkat i s jedním z nejzajímavějších zástupců africké fauny – chocholatkami.
Pracovníci záchranných stanic se v zimních měsících častěji starají o labutě s deformovanými křídly. Za takzvaný syndrom andělského křídla může nevhodná strava.
Semenářský závod státního podniku Lesy České republiky v Týništi nad Orlicí dodá každý rok svým odběratelům desítky tun semen jehličnatých a listnatých stromů.
Mlýnská struha poháněla v Zábřeze nejen mlýn a rybník, ale později dokonce průmyslové podniky a místní koupaliště.
Jižní Čechy mají – mimo jiné – jedno velké přírodní unikum, které nikde jinde na světě nenajdete. Jde o vltavíny, jediné evropské horniny vzniklé při dopadu meteoritu.
Veterinární a chovatelskou poradnu pro vás otevíráme s veterinárním lékařem nebo odborníkem na chov domácích zvířat.
Cibuloviny v předjaří jsou oblíbenou ozdobou našich domácností, ať jsou to hyacinty, tulipány nebo narcisky. Určitě si přejete, aby se jim u vás dařilo.
Jaroslav Svoboda, akvarista a majitel obchodu Rybičky a zvířátka v Jihlavě, se akvaristikou zabývá už dlouhá léta.
Rozchod tučňáků nejmenších je důležitá událost – konec soužití páru může nejen ovlivnit celou kolonii, ale také pomoci vědcům předpovědět její budoucnost.
Učitel, spisovatel a moderátor pořadu Zázraky přírody, Vladimír Kořen, hovořil o práci v televizi, působení na základní škole i své nové knize Řeka zázraků.
Odolal vichřici i statkářům, teď ho čeká další boj. Mohutný Lukavický dub hají české barvy v anketě Evropský strom roku. Hlasující můžou vybírat z 15 úctyhodných příběhů.
Kolik druhů tapírů existuje? A čím se tohle zvláštní zvíře živí?
V novém dokumentárním seriálu ČT se Bárta sžívá s biorytmem včel, stopuje invazní druhy, vlky i příklady, jak člověk krajině přispívá. Jak vnímá svou roli v síti života?
Prošla jako závodnice dostihovým sportem i jako veterinářka profesionálními stájemi ve středních Čechách. Její ordinací je terénní auto a působištěm celá Morava.
Školní lesní podnik ve Křtinách vede muž, který strávil dvacet let ve vědě. Poznatky o dynamice pralesních společenstev se rozhodl uplatnit v lesním hospodaření.
Odvodňování krajiny je problémem i v národním parku České Švýcarsko. Správa parku chce vodu zadržovat v roklích, které byly v minulosti kvůli těžbě dřeva uměle odvodňované.
Dominantní alergeny: líska, olše
Ochránci přírody společně se strážci parku vysadí do Jetřichovické Bělé 40 000 lososích jiker. Umístí je do plovoucích inkubátorů, které se už v minulosti osvědčily.