Workoholismus: Práce především
Závislost na práci je jako každá jiná závislost. Vychází z našich nejistot, kompenzuje nám něco a speciálně tato závislost může ze začátku vypadat velmi ctnostně. Ve výsledku ale může mít devastující dopady jak na samotného workoholika, tak i na jeho okolí – rodinu, práci. Zaměstnat workoholika se může zdát efektivní, ale není. Workoholik není dobrý zaměstnanec. Po určité době mívá totiž velmi malou výkonnost.
Pokud hodně pracujete, je možné, že vám vaše okolí naznačuje, že jste workoholik. Kde je ale skutečná hranice mezi běžným (nebo už neobvyklým) pracovním vytížením a workoholismem? Jak sdělit workoholikovi, že už tuto hranici překročil? A proč se pouštíme do práce s takovou vervou, že nám to škodí? O tom jsem si povídala s psychiatrem a psychoterapeutem MUDr. Tomášem Rektorem.
Workoholismus: Práce především
MUDr. Tomáš Rektor, psychiatr a psychoterapeut, absolvent výcviku v hlubinné terapii SUR, aktuálně v psychoanalytickém výcviku. Vedoucí týmu psychiatrů a psychologů působících v rámci zařízení TERAPIE.INFO.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.