4+4 dny v pohybu

29. září 2009

Divadlo, tanec, site specific, výtvarné dílny a mnoho dalšího nabídne Praze už počtrnácté festival 4+4 dny v pohybu. Mnoha zahraničními i domácími projekty ožijí kromě Archy a La Fabriky i ryze industriální prostory a dokonce i budova bývalého Národního shromáždění. Více informací o festivalu najdete v pravidelné rubrice Tyjátr.

4+4 dny v pohybu - to je festival, na který je Praha už vlastně zvyklá, ostatně po 14 letech se není čemu divit. Přesto dokáže každý rok překvapit a nutno zdůraznit, že příjemně. I letos je podle programu se na co těšit. Během festivalového týdne se představí víc než 13 zahraničních souborů nebo samostatných umělců.

Pozvánka na festival 4+4 dny v pohybu

  • Pozvánka na festival 4+4
    dny v pohybu
    " style="">
    Pozvánka na festival 4+4
    dny v pohybu
    " style="">
    Pozvánka na festival 4+4
    dny v pohybu
0:00
/
5:53

V programu se organizátoři letos zaměřili hlavně na ty soubory, které se ve své tvorbě zabývají pohybem a jeho vizualizací pomocí nejrůznějších moderních technologií i klasických výtvarných a scénografických prvků. Neméně bohatá je letos samozřejmě také nabídka domácí produkce.
POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s uměleckým ředitelem Pavlem Štorkem a Vladimírem 518

Rozhovor o festivalu 4+4 dny v pohybu

  • Rozhovor o festivalu 4+4
    dny v pohybu
    " style="">
    Rozhovor o festivalu 4+4
    dny v pohybu
    " style="">
    Rozhovor o festivalu 4+4
    dny v pohybu
0:00
/
21:34

V minulých letech se na představení chodilo například do staré čističky odpadních vod v Bubenči, do tovární haly ČKD v Karlíně, do bývalé cihelny v Šáreckém údolí, k představení sloužilo taky prostředí zemědělského muzea nebo bývalá továrny v pražských Holešovicích. Festival se ale přesouval skoro každoročně. Letos je jedna divadelní linka a jedna linka v netradičních prostorách.

01000724.jpeg

Hlavním netradičním prostorem se myslí letošní naprostá novinka, velice atraktivní budova bývalého Federálního shromáždění, kde v současnosti sídlí - rovněž Národní - ale muzeum. Tady se budou odehrávat hlavně site specific projekty a performance, například Vladimír 518. Na programu jsou samozřejmě také workshopy - a nejspíš nejen ty plánované.

Víc než dvacet programových položek najde útočiště už tradičně v Arše, v Alfrédu ve Dvoře, v holešovické Hala ALTA nebo v La Fabrice. Divácky úspěšná představení jsou v programu zařazena víckrát. Lidé proto nemusí volit mezi jednotlivými představeními, vzhledem k přesunům mezi divadelními prostory. Program je sestaven tak, aby zájemci měli možnost zhlédnout všechna představení.

Kompletní program a další informace najdete na webovkách www.ctyridny.cz. Vstupenky už jsou k dostání v předprodeji od 10. září. Samotný festival si zapište do diářů v týdnu od 9. do 16. října. A užijte si ho!

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Knížka Setkání s Karlem Čapkem je patnáctým knižním titulem Františka Novotného – básníka, publicisty a moderátora, člena Síně slávy Českého rozhlasu, držitele Medaile Karla Čapka, dvorního textaře legendární skupiny Spirituál kvintet. Setkání s Karlem Čapkem není odborná publikace, je to literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou. František Novotný původně připravil osmdesátidílný úspěšný rozhlasový cyklus, ve kterém si jako básník 21. století a rozhlasák přes hranici času povídal se spisovatelem století minulého, jemuž propůjčil hlas herec Luděk Munzar. Čapkovy odpovědi sestávaly z jeho esejů, fejetonů a novinových článků, vždycky soustředěných na nějaké zajímavé téma. Knížka z tohoto úspěšného rozhlasového cyklu vychází a vybírá z něj to nejlepší. Mnohá slova Karla Čapka jsou nanejvýš platná a aktuální i dnes. V každé době se mocní odvolávají na osobnosti dějin, aniž by si z jejich jednání vzali to podstatné – moudrost, poctivost a humanitu. Knížka Setkání s Karlem Čapkem je patnáctým knižním titulem Františka Novotného – básníka, publicisty a moderátora, člena Síně slávy Českého rozhlasu, držitele Medaile Karla Čapka, dvorního textaře legendární skupiny Spirituál kvintet. Setkání s Karlem Čapkem není odborná publikace, je to literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou. František Novotný původně připravil osmdesátidílný úspěšný rozhlasový cyklus, ve kterém si jako básník 21. století a rozhlasák přes hranici času povídal se spisovatelem století minulého, jemuž propůjčil hlas herec Luděk Munzar. Čapkovy odpovědi sestávaly z jeho esejů, fejetonů a novinových článků, vždycky soustředěných na nějaké zajímavé téma. Knížka z tohoto úspěšného rozhlasového cyklu vychází a vybírá z něj to nejlepší. Mnohá slova Karla Čapka jsou nanejvýš platná a aktuální i dnes. V každé době se mocní odvolávají na osobnosti dějin, aniž by si z jejich jednání vzali to podstatné – moudrost, poctivost a humanitu.