Režisér Braňo Holiček: Nejhorší je apatie
Politický kabaret, který se hraje v prostoru MeetFactory, je syrovým zobrazením současné české reality optikou nejmladší divadelní generace.
V Politickém kabaretu vystupuje herecké trio Marie Štípková, Radovan Klučka a Ivan Lupták, režie se ujal Braňo Holiček a dramaturgem je Jan Tošovský. Hra je částečným zobecněním aktuálních politických a společenských kauz a ukazuje, že vinu na současném stavu poltické scény vlastně máme tak trochu všichni. Tvůrci chtějí Politickým kabaretem nejen pobavit, ale v ideálním případě pohnout diváky a divačky k vlastní občanské aktivitě. Režisér Braňo Holiček si totiž myslí, že nejhorší možnost, jak se k aktuálnímu dění můžeme postavit, je zůstat apatický a nezúčastněný.
Nejposlouchanější
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.