Výstava o tradicích a výzvách české vzdělanosti
12. února byla v Pedagogickém muzeu J. A. Komenského pro veřejnost otevřena nová stálá expozice o vývoji české vzdělanosti a školství. Výstava odkazuje na širší historický kontext vzdělávání v České republice, ale naznačuje i nové směry a východiska pro další vývoj.
O samotné expozici i o životě a díle "učitele národů", který má ve stejnojmenném muzeu na této výstavě vyčleněn svůj vlastní oddíl, jsme v Odpolední session mluvili s ředitelkou Pedagogického muzea J. A. Komenského PhDr. Markétou Pánkovou a náměstkem ministra školství Jakubem Dürrem.
V sestřihu rozhovoru se dozvíte, jaké Komenského myšlenky jsou aktuální i v současnosti a jak s nimi bude Česká republika pracovat v souvislosti s prezentací a dalším rozvojem našeho školství v rámci předsednictví Evropské Unii.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.