Bílé zuby už dnes může mít každý. Bělení zvládnete i doma

23. září 2014

Největší audioportál na českém internetu

Praktický zubní lékař Robert Vondruška ze Zubního centra Ořechovka | Foto: Eva Dvořáková

O bělení zubů, odstraňování pigmentu, elegantních implantátech, tedy o moderní estetické stomatologii si povídala Ivana Navrátilová s Robertem Vondruškou, vedoucím lékařem Zubního centra Ořechovka.

Je lepší bělit zuby u lékaře, nebo doma? I na tuto otázku jsme se v pořadu Třináctka Plus ptali stomatologa Roberta Vondrušky.

„Bělení zubů doma je možné, ale trvá déle. Na základě odebraných otisků zubním lékařem se v laboratoři vyrobí nosič, který se se speciální bělící pastou dává nejlépe na noc na zuby. Doba, do kdy je nutné takto bělit, je různá, ale po čase, zhruba po půl roce, se dá celá procedura znovu opakovat. Druhou možností je ordinační bělení zubů, to je jednorázové a trvá zhruba hodinu a půl až dvě. Bělící pasta se prosvěcuje speciální lampou nebo se použije laser. Proces je rychlý. Zuby po něm ale mohou být chvilku citlivější a někdy je nutné pro dosažení kýženého výsledku proces zopakovat," vysvětluje doktor Vondruška.

Než začneme bělit

Obecně platí, že bělit se mohou pouze zuby zdravé, tedy ošetřené dentálním hygienistou (pro případné odstranění pigmentových skvrn a zubního kamene) a zkontrolované stomatologem, aby se vyloučil možný zánět dásně či kazy v zubech apod.

Bělení není vhodné pro děti mladší 18 let, pro těhotné ženy a kojící matky.

autor: Ivana Navrátilová

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.