Členky Spolku paní, dívek a dam
Spolek paní, dam a dívek – zní to historicky, ale je to velice čilé seskupení žen, u kterých není důležitý věkový průměr. Už pět let se scházejí, šijí, vydávají kuchařky, pečou perníčky, aby děti měly co zdobit na vánoce i velikonoce. Členkami spolku jsou také Jarmila Brchaňová, Jiřina Weissová a Oldřiška Baláčová.
K pravidelným akcím si přidávají to, co život přinese, například když se urodilo mnoho jablek, uspořádaly Jablečné slavnosti, napekly jablečné moučníky, sepsaly recepty, vystavily různé odrůdy.
Nalaďte si naše vysílání každý všední den po půl jedenácté. Pohodu u poslechu Vám přeje Český rozhlas Sever!
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.