Policisté s celníky objevili v tržnicích na Mostecku neokolkované cigarety za 60 000 korun
Tisíce kusů neokolkovaných cigaret, ale i padělky CD a DVD nosičů objevili při pondělní razii policisté a celníci v příhraničních tržnicích v Brandově a v Mníšku na Mostecku. Celková škoda při tom není vůbec zanedbatelná, celkem jde o zboží v hodnotě 60.000 korun.
Kontrola v tržnicích začala v pondělí v 11:00. Desítky policistů, příslušníků cizinecké policie i celní správy a také policisté ze Saska kontrolovali trhovce i jejich zboží.
Policisté se služebními psy důkladně prohledávali nejen stánky, ale i auta trhovců a zdejší restauraci. „Hledáme marihuanu, pervitin, hašiš,“ popsal psovod Jiří Hromádka. Celníci zase hledali podlahy a místa za stěnami stánků.
Trhovci v Mníšku tentokrát opět celníky překvapili – zhruba 8.000 nekolkovaných cigaret nebylo ukryto pod podlahou ani zástěnou. Byly v igelitovém pytli pod malým smrčkem jen pár metrů od tržiště. Stejné množství cigaret našli i celníci ve stáncích v Brandově. K tomu ještě desítky kusů padělaných CD a DVD nosičů v hodnotě asi 80.000 korun.
Podobné kontroly chtějí čeští i němečtí policisté s celníky opakovat.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kdo se s kým pere o hlasy? Analýza voličských překryvů ukazuje dva velké tábory a v nich další štěpení
-
Senzace na kurtu. Menšík porazil Djokoviće, premiérově ovládl turnaj Masters v Miami
-
Případ Tako-tsubo: Cyklista dostal podmínku. Není namístě mu dávat smrt ženy za vinu, rozhodl soud
-
Služba v uniformě by lidem měla dát společenský status. Vojákům přidáme tisíce, slibuje Černochová