Citronečník trojlistý, druhy střešních krytin na roubenku, nano akvária

14. srpen 2010

V tomto díle vám představíme zajímavý keř – citronečník trojlistý. Jak jeho název napovídá, je příbuzný citrusů. Staré roubované chalupy – tedy roubenky – působí nesmírně romanticky, pokud nepotřebujete např. důkladně opravit střechu. O tom, jak byste měli postupovat a jaké máte možnosti pro vás zjišťovala Markéta Vejvodová. Víte co jsou to nano akvária? Nevíte? Nevadí, v tomto díle se dozvíte jak vypadají a co obnáší péče o ně?

Citronečník trojlistý
Dnes vám představíme zajímavý keř – citronečník trojlistý. Jak jeho název napovídá, je příbuzný citrusů. A mimochodem, používá se i jako podnož pro citrusy. Na své zahradě ho pěstuje Dagmar Horáková z Mladé Boleslavi a rozdělí se s námi o své zkušenosti. Na návštěvu k ní nás zve Jan Zítka.

  • Citronečník trojlistý, druhy střešních krytin na roubenku, nano
    akvária
    " style="">
    Citronečník trojlistý, druhy střešních krytin na roubenku, nano
    akvária
    " style="">
    Citronečník trojlistý, druhy střešních krytin na roubenku, nano
    akvária
0:00
/
0:00

Portrét sběratele lastur
Jaroslav Derka se může pochlubit rozsáhlou sbírkou lastur. Doma schraňuje tisíce mořských mušlí, má jich přes 4 500 různých druhů. Navíc, od Klubu sběratelů kuriozit dostal v roce 2003 cenu Pozoruhodná sbírka. Krátký portrét sběratele Jaroslava Derky natočil Jan Zítka.

Druhy střešních krytin na roubenku
Staré roubované chalupy – tedy roubenky – působí nesmírně romanticky. Méně romanticky už působí zblízka, pokud se na takovou starou chalupu podíváte pečlivě a zjistíte, že potřebuje opravu střechy. Jenomže na střechu roubenky není možné použít běžné střešní krytiny. O tom, jak byste měli postupovat a jaké máte možnosti zjišťovala Markéta Vejvodová u Roberta Virta, fotografa časopisů o bydlení.

Nano akvária
Malá akvária, která mohou zkrášlit interiér vašeho domácího pokoje nebo i kanceláře – to jsou nano akvária. Jak vypadají a co obnáší péče o ně? To se teď dozvíme od akvaristky Dagmar Hurychové, kterou nedávno navštívil Jan Zítka.

Dobrá rada na závěr
Víte, čím nejlépe vyčistíte měděné předměty? Vodou z kyselého zelí.

autor: Eduard Hrubeš