Festival BLIK BLIK: Od TechToweru až na náměstí dvacet světelných instalací, včetně videomappingů
Rekordních dvacet instalací včetně dvou videomappingů nabídne 21. a 22. března letošní jubilejní desátý ročník plzeňského festivalu světla a umění ve veřejném prostoru BLIK BLIK. Díla tvůrců od nás i ze zahraničí budou k vidění po oba večery od 19 hodin do půlnoci na trase od technologického centra TechTower přes DEPO2015 na náměstí Republiky v centru Plzně.
Letošním hlavním tématem festivalu jsou Kontrasty aneb dialog technologie a historie. Zvolené téma odráží instalace hned začátku a pak na konci trasy. Před technologickým centrem TechTower se představí světelná kinetická socha FLUX francouzského studia Collectif Scale, která díky stovce pohyblivých světelných ramen připomíná ladnou robotickou tanečnici. Na opačné straně trasy okolo barokního Mariánského sloupu čeká na návštěvníky unikátní laserová show Synthetic Dance, která vzniká, včetně nové symfonické básně, přímo na míru pro festival BLIK BLIK.
Na trase festivalu uvidí návštěvníci také dva videomappingy. Po deseti letech se zopakuje velkolepá projekce na Západočeském muzeu. Druhý videomapping vytvořili úspěšní absolventi třetího ročníku školy videomappingu, jejichž projekce tentokrát rozzáří fasádu radnice druhého plzeňského obvodu – Slovany.
Kromě exteriérových instalací a projekcí přístupných zdarma nabídne BLIK BLIK také světelná díla v interiérech, na které je třeba zakoupit vstupenky. V TechToweru to bude například Flock Of – obří akvárium. Mezi klášterními zdmi Muzea církevního umění ve Františkánské ulici pak najdete objekt Nemo Observatorium.
Galerie města Plzně nabídne mimo jiné instalaci Koncepty nulové gravitace německých RaumZeitPiraten, která otevírá multimediální prostředí zkoumající poetický potenciál vědy. Čtvrtým místem s placeným vstupem se stane autobusová hala DEPO2015. V ní proběhne unikátní tanečně-světelné představení tvůrců z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara s názvem Square³.
Informace o vstupenkách najdete zde.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Musíme stát na vlastních nohou, prosazuje povinnou vojnu Čunek. Podle Metnara chybí infrastruktura
-
Sněmovna nejspíše nestihne projednat zálohování PET lahví a plechovek. Proti je opozice i část koalice
-
Zeminu s benzenem u Hustopečí měli těžit už před týdny, dosud to nikdo neudělal, kritizuje expert
-
ŽIVĚ: Hradec v rozhodujícím zápase vede nad Mladou Boleslaví 2:0. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos